V14P275AUTOT
Part Number:
V14P275AUTOT
Description:
RADIAL VARISTOR 14MM ROHS/LEAD F
Capacitance @ Frequency :
450 pF @ 1 MHz
Current - Surge :
6.5 kA
Maximum AC Volts :
275 V
Maximum DC Volts :
350 V
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
Disc 14mm
Varistor Voltage (Max) :
473 V
Varistor Voltage (Min) :
387 V
Varistor Voltage (Typ) :
430 V