V14MLA0805NHAUTO
Part Number:
V14MLA0805NHAUTO
Description:
VARISTOR 36.2V 120A 0805
Capacitance @ Frequency :
560 pF @ 1 MHz
Current - Surge :
120 A
Energy :
0.3J
Features :
Maximum AC Volts :
10 V
Maximum DC Volts :
14 V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCV
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Varistor Voltage (Max) :
20.3 V
Varistor Voltage (Min) :
15.9 V
Varistor Voltage (Typ) :
36.2 V