V18MLA0603NHAUTO
Manufacturer:
Littelfuse
Part Number:
V18MLA0603NHAUTO
Category:
Varistors, MOVs
Description:
VARISTOR 25V 30A 0603
In Stock:
3
Manufacturer :
Littelfuse
Category :
Varistors, MOVs
Capacitance @ Frequency :
120 pF @ 1 MHz
Current - Surge :
30 A
Energy :
0.1J
Features :
Maximum AC Volts :
14 V
Maximum DC Volts :
18 V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCV
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Product Status :
Active
Varistor Voltage (Max) :
28 V
Varistor Voltage (Min) :
22 V
Varistor Voltage (Typ) :
25 V