TMOV20RP150M
Part Number:
TMOV20RP150M
Description:
VARISTOR 240V 10KA DISC 20MM
Capacitance @ Frequency :
1600 pF @ 1 MHz
Current - Surge :
10 kA
Energy :
120J
Maximum AC Volts :
150 V
Maximum DC Volts :
200 V
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 20mm 3-Lead
Varistor Voltage (Max) :
264 V
Varistor Voltage (Min) :
216 V
Varistor Voltage (Typ) :
240 V