V430CH8S
Manufacturer:
Littelfuse
Part Number:
V430CH8S
Category:
Varistors, MOVs
Description:
VARISTOR 430V 250A 2SMD NO LEAD
In Stock:
26
Manufacturer :
Littelfuse
Category :
Varistors, MOVs
Capacitance @ Frequency :
50 pF @ 1 MHz
Current - Surge :
250 A
Energy :
8J
Features :
Maximum AC Volts :
275 V
Maximum DC Volts :
369 V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCV
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
2-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Varistor Voltage (Max) :
473 V
Varistor Voltage (Min) :
389 V
Varistor Voltage (Typ) :
430 V