V275LC20AP
Part Number:
V275LC20AP
Description:
VARISTOR 430V 4.5KA DISC 14MM
Capacitance @ Frequency :
450 pF @ 1 MHz
Current - Surge :
4.5 kA
Energy :
75J
Features :
Maximum AC Volts :
275 V
Maximum DC Volts :
369 V
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 14mm
Varistor Voltage (Max) :
473 V
Varistor Voltage (Min) :
387 V
Varistor Voltage (Typ) :
430 V