V175LA10AP
Manufacturer:
Littelfuse
Part Number:
V175LA10AP
Category:
Varistors, MOVs
Description:
VARISTOR 270V 4.5KA DISC 14MM
In Stock:
98
Manufacturer :
Littelfuse
Category :
Varistors, MOVs
Capacitance @ Frequency :
700 pF @ 1 MHz
Current - Surge :
4.5 kA
Energy :
55J
Features :
Maximum AC Volts :
175 V
Maximum DC Volts :
225 V
Mounting Type :
Through Hole
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 14mm
Product Status :
Active
Varistor Voltage (Max) :
297 V
Varistor Voltage (Min) :
243 V
Varistor Voltage (Typ) :
270 V