B72210S0750K101
Part Number:
B72210S0750K101
Description:
VARISTOR 120V 2.5KA DISC 10MM
In Stock:
6
Capacitance @ Frequency :
720 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
2.5 kA
Energy :
12J
Features :
Maximum AC Volts :
75 V
Maximum DC Volts :
100 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C (TA)
Package / Case :
Disc 10mm
Varistor Voltage (Max) :
132 V
Varistor Voltage (Min) :
108 V
Varistor Voltage (Typ) :
120 V