V220MA4B
Manufacturer:
Littelfuse
Part Number:
V220MA4B
Category:
Varistors, MOVs
Description:
VARISTOR 220V 100A SOD83A AXIAL
Manufacturer :
Littelfuse
Category :
Varistors, MOVs
Capacitance @ Frequency :
21 pF @ 1 MHz
Current - Surge :
100 A
Energy :
0.9J
Features :
Maximum AC Volts :
138 V
Maximum DC Volts :
191 V
Mounting Type :
Through Hole
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
SOD-83A Axial
Product Status :
Active
Varistor Voltage (Max) :
242 V
Varistor Voltage (Min) :
198 V
Varistor Voltage (Typ) :
220 V