B72214Q0251K101
Part Number:
B72214Q0251K101
Description:
VARISTOR 390V 8KA RADIAL
In Stock:
99
Capacitance @ Frequency :
650 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
8 kA
Energy :
140J
Features :
Maximum AC Volts :
250 V
Maximum DC Volts :
320 V
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-45°C ~ 105°C (TA)
Package / Case :
Radial
Varistor Voltage (Max) :
429 V
Varistor Voltage (Min) :
351 V
Varistor Voltage (Typ) :
390 V