TMOV34S151EP
Part Number:
TMOV34S151EP
Description:
VARISTOR 240V 40KA SQUARE 34MM
In Stock:
75
Capacitance @ Frequency :
8000 pF @ 1 MHz
Current - Surge :
40 kA
Energy :
360J
Maximum AC Volts :
150 V
Maximum DC Volts :
200 V
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Square 34mm, Formed Tabs
Varistor Voltage (Max) :
264 V
Varistor Voltage (Min) :
216 V
Varistor Voltage (Typ) :
240 V