TMOV25SP625M
Part Number:
TMOV25SP625M
Description:
VARISTOR 1KV 20KA SQUARE 25MM
In Stock:
38
Capacitance @ Frequency :
550 pF @ 1 MHz
Current - Surge :
20 kA
Energy :
600J
Maximum AC Volts :
625 V
Maximum DC Volts :
825 V
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Square 25mm, 3 Lead
Varistor Voltage (Max) :
1.1 kV
Varistor Voltage (Min) :
900 V
Varistor Voltage (Typ) :
1 kV