ZV95K1812T301N
Manufacturer:
Stackpole Electronics, Inc.
Part Number:
ZV95K1812T301N
Category:
Varistors, MOVs
Description:
VARISTOR 150V 300A 1812
In Stock:
530
Manufacturer :
Stackpole Electronics, Inc.
Category :
Varistors, MOVs
Capacitance @ Frequency :
Current - Surge :
300 A
Energy :
5.2J
Features :
Maximum AC Volts :
95 V
Maximum DC Volts :
125 V
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Product Status :
Active
Varistor Voltage (Max) :
165 V
Varistor Voltage (Min) :
135 V
Varistor Voltage (Typ) :
150 V