B72650M1170K072
Part Number:
B72650M1170K072
Description:
VARISTOR 27V 100A 2SMD JLEAD
In Stock:
403
Capacitance @ Frequency :
1200 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
100 A
Energy :
0.5J
Features :
Maximum AC Volts :
17 V
Maximum DC Volts :
20 V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCV
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
3225 (8063 Metric)
Varistor Voltage (Max) :
29.7 V
Varistor Voltage (Min) :
24.3 V
Varistor Voltage (Typ) :
27 V