B72210S0681K351
Part Number:
B72210S0681K351
Description:
VARISTOR 1.1KV 2.5KA DISC 10MM
In Stock:
487
Capacitance @ Frequency :
100 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
2.5 kA
Energy :
72J
Features :
Maximum AC Volts :
680 V
Maximum DC Volts :
895 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 10mm
Varistor Voltage (Max) :
1.21 kV
Varistor Voltage (Min) :
990 V
Varistor Voltage (Typ) :
1.1 kV