B72214S0461K151
Part Number:
B72214S0461K151
Description:
VARISTOR 430V 3.5KA DISC 10MM
In Stock:
568
Capacitance @ Frequency :
220 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
3.5 kA
Energy :
55J
Features :
Maximum AC Volts :
275 V
Maximum DC Volts :
350 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Disc 10mm
Varistor Voltage (Max) :
473 V
Varistor Voltage (Min) :
387 V
Varistor Voltage (Typ) :
430 V