B72214S0421K551
Part Number:
B72214S0421K551
Description:
VARISTOR 680V 4.5KA DISC 14MM
Capacitance @ Frequency :
290 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
4.5 kA
Energy :
90J
Features :
Maximum AC Volts :
420 V
Maximum DC Volts :
560 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C (TA)
Package / Case :
Disc 14mm
Varistor Voltage (Max) :
748 V
Varistor Voltage (Min) :
612 V
Varistor Voltage (Typ) :
680 V