B72520E0170K062
Part Number:
B72520E0170K062
Description:
VARISTOR 27V 200A 1206
In Stock:
897
Capacitance @ Frequency :
650 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
200 A
Energy :
0.6J
Features :
Maximum AC Volts :
17 V
Maximum DC Volts :
22 V
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Circuits :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TA)
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Product Status :
Active
Varistor Voltage (Max) :
29.7 V
Varistor Voltage (Min) :
24.3 V
Varistor Voltage (Typ) :
27 V