B72207S0441K311
Part Number:
B72207S0441K311
Description:
VARISTOR 715V 1.2KA DISC 7MM
In Stock:
470
Capacitance @ Frequency :
72 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
1.2 kA
Energy :
34J
Features :
Maximum AC Volts :
440 V
Maximum DC Volts :
585 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C (TA)
Package / Case :
Disc 7mm
Varistor Voltage (Max) :
786.5 V
Varistor Voltage (Min) :
643.5 V
Varistor Voltage (Typ) :
715 V