B72590D0200H060
Part Number:
B72590D0200H060
Description:
VARISTOR 0402
In Stock:
527
Capacitance @ Frequency :
10 pF @ 1 MHz
Maximum DC Volts :
20 V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCV
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Product Status :
Obsolete
Varistor Voltage (Max) :
Varistor Voltage (Min) :
30 V