B72214M0271K001
Part Number:
B72214M0271K001
Description:
H14K275
In Stock:
270
Capacitance @ Frequency :
870 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
10 kA
Energy :
115J
Features :
High Surge
Maximum AC Volts :
210 V
Maximum DC Volts :
270 V
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
2-SMD, No Lead
Varistor Voltage (Max) :
363 V
Varistor Voltage (Min) :
297 V
Varistor Voltage (Typ) :
330 V