B72280B0421K001
Part Number:
B72280B0421K001
Description:
VARISTOR 680V 100KA ENCASED DISC
In Stock:
4
Capacitance @ Frequency :
8500 pF @ 1 kHz
Energy :
2200J
Features :
Maximum AC Volts :
420 V
Maximum DC Volts :
560 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max) :
748 V
Varistor Voltage (Min) :
612 V
Varistor Voltage (Typ) :
680 V