B72220U2511K501
Part Number:
B72220U2511K501
Description:
VARISTOR 820V 10KA DISC 20MM
Capacitance @ Frequency :
460 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
10 kA
Energy :
325J
Features :
Maximum AC Volts :
510 V
Maximum DC Volts :
670 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
Disc 20mm
Varistor Voltage (Max) :
902 V
Varistor Voltage (Min) :
738 V
Varistor Voltage (Typ) :
820 V