B72220R2301K101
Part Number:
B72220R2301K101
Description:
VARISTOR 470V 10KA DISC 23MM
In Stock:
78
Capacitance @ Frequency :
780 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
10 kA
Energy :
250J
Features :
Maximum AC Volts :
300 V
Maximum DC Volts :
385 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 23mm
Varistor Voltage (Max) :
517 V
Varistor Voltage (Min) :
423 V
Varistor Voltage (Typ) :
470 V