B72220R2251K101
Part Number:
B72220R2251K101
Description:
VARISTOR 390V 10KA DISC 23MM
In Stock:
747
Capacitance @ Frequency :
940 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
10 kA
Energy :
195J
Features :
Maximum AC Volts :
250 V
Maximum DC Volts :
320 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 23mm
Varistor Voltage (Max) :
429 V
Varistor Voltage (Min) :
351 V
Varistor Voltage (Typ) :
390 V