B72214R2321K101
Part Number:
B72214R2321K101
Description:
VARISTOR 510V 6KA DISC 17MM
In Stock:
630
Capacitance @ Frequency :
370 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
6 kA
Energy :
136J
Features :
Maximum AC Volts :
320 V
Maximum DC Volts :
420 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 17mm
Varistor Voltage (Max) :
561 V
Varistor Voltage (Min) :
459 V
Varistor Voltage (Typ) :
510 V