B72220U2151K501
Part Number:
B72220U2151K501
Description:
VARISTOR 240V 10KA DISC 20MM
In Stock:
423
Capacitance @ Frequency :
1550 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
10 kA
Energy :
120J
Features :
Maximum AC Volts :
150 V
Maximum DC Volts :
200 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
Disc 20mm
Varistor Voltage (Max) :
264 V
Varistor Voltage (Min) :
216 V
Varistor Voltage (Typ) :
240 V