B72214U2151K501
Part Number:
B72214U2151K501
Description:
VARISTOR 240V 6KA DISC 14MM
In Stock:
275
Capacitance @ Frequency :
750 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
6 kA
Energy :
60J
Features :
Maximum AC Volts :
150 V
Maximum DC Volts :
200 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
Disc 14mm
Varistor Voltage (Max) :
264 V
Varistor Voltage (Min) :
216 V
Varistor Voltage (Typ) :
240 V