B72210S0600K501
Part Number:
B72210S0600K501
Description:
VARISTOR 100V 2.5KA DISC 10MM
In Stock:
391
Capacitance @ Frequency :
870 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
2.5 kA
Energy :
10J
Features :
Maximum AC Volts :
60 V
Maximum DC Volts :
85 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 10mm
Varistor Voltage (Max) :
110 V
Varistor Voltage (Min) :
90 V
Varistor Voltage (Typ) :
100 V