B72210S0511K511
Part Number:
B72210S0511K511
Description:
VARISTOR 820V 2.5KA DISC 10MM
In Stock:
824
Capacitance @ Frequency :
140 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
2.5 kA
Energy :
55J
Features :
Maximum AC Volts :
510 V
Maximum DC Volts :
670 V
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 10mm
Varistor Voltage (Max) :
902 V
Varistor Voltage (Min) :
738 V
Varistor Voltage (Typ) :
820 V