B72280B0551K001
Part Number:
B72280B0551K001
Description:
VARISTOR 910V 100KA ENCASED DISC
In Stock:
5
Capacitance @ Frequency :
6500 pF @ 1 kHz
Energy :
3100J
Features :
Maximum AC Volts :
550 V
Maximum DC Volts :
745 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max) :
1.001 kV
Varistor Voltage (Min) :
819 V
Varistor Voltage (Typ) :
910 V