B72280B0151K001
Part Number:
B72280B0151K001
Description:
VARISTOR 240V 100KA ENCASED DISC
In Stock:
6
Capacitance @ Frequency :
23000 pF @ 1 kHz
Energy :
800J
Features :
Maximum AC Volts :
150 V
Maximum DC Volts :
200 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max) :
264 V
Varistor Voltage (Min) :
216 V
Varistor Voltage (Typ) :
240 V