B72280B0321K001
Part Number:
B72280B0321K001
Description:
VARISTOR 510V 100KA ENCASED DISC
In Stock:
10
Capacitance @ Frequency :
11000 pF @ 1 kHz
Energy :
1600J
Features :
Maximum AC Volts :
320 V
Maximum DC Volts :
420 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max) :
561 V
Varistor Voltage (Min) :
459 V
Varistor Voltage (Typ) :
510 V