B72232B0681K001
Part Number:
B72232B0681K001
Description:
VARISTOR 1.1KV 25KA ENCASED DISC
In Stock:
49
Capacitance @ Frequency :
830 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
25 kA
Energy :
760J
Features :
Maximum AC Volts :
680 V
Maximum DC Volts :
895 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Encased Disc
Varistor Voltage (Max) :
1.21 kV
Varistor Voltage (Min) :
990 V
Varistor Voltage (Typ) :
1.1 kV