B72220S1140K102
Part Number:
B72220S1140K102
Description:
VARISTOR 22V 2KA DISC 20MM
In Stock:
695
Capacitance @ Frequency :
19000 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
2 kA
Energy :
12J
Features :
Maximum AC Volts :
14 V
Maximum DC Volts :
16 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 20mm
Varistor Voltage (Max) :
24.2 V
Varistor Voltage (Min) :
19.8 V
Varistor Voltage (Typ) :
22 V