B72220R2131K101
Part Number:
B72220R2131K101
Description:
VARISTOR 205V 10KA DISC 23MM
In Stock:
280
Capacitance @ Frequency :
1850 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
10 kA
Energy :
100J
Features :
Maximum AC Volts :
130 V
Maximum DC Volts :
170 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 23mm
Varistor Voltage (Max) :
225.5 V
Varistor Voltage (Min) :
184.5 V
Varistor Voltage (Typ) :
205 V