B72220S2551K101
Part Number:
B72220S2551K101
Description:
VARISTOR 910V 10KA DISC 20MM
In Stock:
108
Capacitance @ Frequency :
410 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
10 kA
Energy :
360J
Features :
Maximum AC Volts :
550 V
Maximum DC Volts :
745 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C (TA)
Package / Case :
Disc 20mm
Varistor Voltage (Max) :
1.001 kV
Varistor Voltage (Min) :
819 V
Varistor Voltage (Typ) :
910 V