B72220Q0251K101
Part Number:
B72220Q0251K101
Description:
VARISTOR 390V 15KA RADIAL
In Stock:
222
Capacitance @ Frequency :
1250 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
15 kA
Energy :
195J
Features :
Maximum AC Volts :
250 V
Maximum DC Volts :
320 V
Operating Temperature :
-45°C ~ 105°C (TA)
Package / Case :
Radial
Varistor Voltage (Max) :
429 V
Varistor Voltage (Min) :
351 V
Varistor Voltage (Typ) :
390 V