B72214S2681K101
Part Number:
B72214S2681K101
Description:
VARISTOR 1.1KV 5KA DISC 14MM
In Stock:
339
Capacitance @ Frequency :
180 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
5 kA
Energy :
220J
Features :
Maximum AC Volts :
680 V
Maximum DC Volts :
895 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C (TA)
Package / Case :
Disc 14mm
Varistor Voltage (Max) :
1.21 kV
Varistor Voltage (Min) :
990 V
Varistor Voltage (Typ) :
1.1 kV