B72220S2231K101
Part Number:
B72220S2231K101
Description:
VARISTOR 360V 10KA DISC 20MM
In Stock:
662
Capacitance @ Frequency :
1000 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
10 kA
Energy :
180J
Features :
Maximum AC Volts :
230 V
Maximum DC Volts :
300 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C (TA)
Package / Case :
Disc 20mm
Varistor Voltage (Max) :
396 V
Varistor Voltage (Min) :
324 V
Varistor Voltage (Typ) :
360 V