B72220S0321K501
Part Number:
B72220S0321K501
Description:
VARISTOR 510V 8KA DISC 20MM
In Stock:
155
Capacitance @ Frequency :
720 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
8 kA
Energy :
184J
Features :
Maximum AC Volts :
320 V
Maximum DC Volts :
420 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C (TA)
Package / Case :
Disc 20mm
Varistor Voltage (Max) :
561 V
Varistor Voltage (Min) :
459 V
Varistor Voltage (Typ) :
510 V