B72210S0441K101
Part Number:
B72210S0441K101
Description:
VARISTOR 715V 2.5KA DISC 10MM
In Stock:
880
Capacitance @ Frequency :
158 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
2.5 kA
Energy :
47J
Features :
Maximum AC Volts :
440 V
Maximum DC Volts :
585 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C (TA)
Package / Case :
Disc 10mm
Varistor Voltage (Max) :
786.5 V
Varistor Voltage (Min) :
643.5 V
Varistor Voltage (Typ) :
715 V