AVRH10C101KT1R2YE8
Manufacturer:
TDK Corporation
Part Number:
AVRH10C101KT1R2YE8
Category:
Varistors, MOVs
Description:
ETHERNET, 1.2PF, 70VDC, 0402
Manufacturer :
TDK Corporation
Category :
Varistors, MOVs
Capacitance @ Frequency :
1.23 pF @ 1 MHz
Current - Surge :
300 mA
Energy :
0.007J
Features :
Maximum AC Volts :
Maximum DC Volts :
70 V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCV
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TA)
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Product Status :
Active
Varistor Voltage (Max) :
110 V
Varistor Voltage (Min) :
100 V
Varistor Voltage (Typ) :
120 V