FN9222S1-10-07
Part Number:
FN9222S1-10-07
Description:
PWR ENT RCPT IEC320-C14 PNL WIRE
In Stock:
22
Approval Agency :
CQC, CSA, ENEC, UL
Connector Style :
IEC 320-C14
Current Rating - Filter :
10A
Mounting Type :
Panel Mount, Snap-In
Panel Cutout Dimensions :
Rectangular - 28.50mm x 21.90mm
Panel Thickness :
0.028" ~ 0.059" (0.70mm ~ 1.50mm)