FN9290B-10-100
Part Number:
FN9290B-10-100
Description:
PWR ENT RCPT IEC320-C14 PNL SPR
Approval Agency :
CE, CQC, CSA, ENEC, UL
Connector Type :
Receptacle, Male Blades
Current Rating - Filter :
10A
Features :
Front or Rear Side Mount
Filter Type :
Filtered (EMI, RFI) - Commercial, Medical
Mounting Type :
Panel Mount, Flange
Panel Cutout Dimensions :
Rectangular - 28.80mm x 47.10mm