FN9222R-15-06HI
Part Number:
FN9222R-15-06HI
Description:
PWR ENT RCPT IEC320-C16 PANEL QC
Approval Agency :
CSA, ENEC, UL
Connector Style :
IEC 320-C16
Current Rating - Filter :
15A
Features :
Bleed Resistor, Front or Rear Side Mount
Panel Cutout Dimensions :
Rectangular - 28.50mm x 21.50mm
Panel Thickness :
Product Status :
Active
Switch Features :
Termination :
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)