Q-6803H0005006I
Manufacturer:
Amphenol Custom Cable
Part Number:
Q-6803H0005006I
Category:
Coaxial Cables (RF)
Description:
CBL ASSY RPSMA-SMB PLUG-JACK 6"
In Stock:
100
Manufacturer :
Amphenol Custom Cable
Category :
Coaxial Cables (RF)
1st Connector :
RP-SMA Plug
1st Connector Mounting Feature :
1st Connector Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
1st Contact Gender :
Female
2nd Connector :
SMB Jack, Right Angle
2nd Connector Mounting Feature :
Bulkhead - Front Side Nut
2nd Connector Mounting Type :
Panel Mount
2nd Contact Gender :
Male
Cable Impedance :
50 Ohms
Cable Type :
RG-316
Color :
Copper
Connector Impedance :
50 Ohms
Features :
Shielded
Frequency - Max :
3 GHz
Ingress Protection :
Length :
6.000" (152.40mm)
Operating Temperature :
Overall Impedance :
50 Ohms