Q-2W03I0005003I
Manufacturer:
Amphenol Custom Cable
Part Number:
Q-2W03I0005003I
Category:
Coaxial Cables (RF)
Description:
CBL ASSY SMA-SMB JACK-JACK 3"
In Stock:
100
Manufacturer :
Amphenol Custom Cable
Category :
Coaxial Cables (RF)
1st Connector :
SMA Jack
1st Connector Mounting Feature :
Bulkhead - Front Side Nut
1st Connector Mounting Type :
Panel Mount
1st Contact Gender :
Female
2nd Connector :
SMB Jack, Right Angle
2nd Connector Mounting Feature :
2nd Connector Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
2nd Contact Gender :
Male
Cable Impedance :
50 Ohms
Cable Type :
RG-316
Color :
Copper
Connector Impedance :
50 Ohms
Features :
Shielded
Frequency - Max :
3 GHz
Ingress Protection :
Length :
3.000" (76.20mm)
Operating Temperature :
Overall Impedance :
50 Ohms