PCN10-64S-2.54C
Part Number:
PCN10-64S-2.54C
Category:
Backplane Connector Housings
Description:
CONN RCPT HSG 64POS GRAY IN-LINE
In Stock:
8
Category :
Backplane Connector Housings
Color :
Gray
Connector Style :
Connector Type :
Housing for Female Sockets
Connector Usage :
Receptacle
Features :
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Number of Positions :
64
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)