BPS8B96YYD2C0Z0LF
Manufacturer:
Amphenol Communications Solutions
Part Number:
BPS8B96YYD2C0Z0LF
Category:
DIN 41612
Description:
CONN DIN RCPT 96POS IN-LINE GOLD
Manufacturer :
Category :
DIN 41612
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Contact Finish :
Gold
Contact Finish Thickness :
Features :
Level, Class :
3
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Number of Positions :
96
Number of Positions Loaded :
34
Number of Rows :
3
Pitch :
0.100" (2.54mm)